![EDOPA5.jpg](https://static.wixstatic.com/media/32ce22_0abd6e9af1444993a0137cc3836c5ce9~mv2.jpg/v1/fill/w_978,h_223,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/EDOPA5.jpg)
Εκδηλώσεις
Η Λέσχη Ελλήνων Καταδρομέων Ν. Πρέβεζας στα πλαίσια των δραστηριοτήτων της υποστηρίζει εκδηλώσεις που προάγουν την κοινωνική προσφορά μέσω του αθλητισμού και του εθελοντισμού, καθώς και την προάσπιση θεμελιωδών αξιών της κοινωνίας μας.
Επίσκεψη Οικουμενικού Πατριάρχη Κωνσταντινουπόλεως κ.κ. Βαρθολομαίου
Ιδιαίτερη τιμή και ευλογία για την Λέσχη Ελλήνων Καταδρομέων Ν. Πρέβεζας, η συμμετοχή της στις εκδηλώσεις προς τιμήν του Οικουμενικού Πατριάρχη Κωνσταντινουπόλεως κ.κ. Βαρθολομαίου, ο οποίος πραγματοποίησε επίσημη επίσκεψη στην Πρέβεζα..
Μεταφορά Αγίου Φωτός στην Πρέβεζα
Για μια ακόμη χρονιά η Λέσχη Ελλήνων Καταδρομέων Νομού Πρέβεζας είχε την Ύψιστη , Τιμή και Ευλογία, να μεταφέρει το ΑΓΙΟ ΦΩΣ από τα Ιωάννινα στον Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Χαραλάμπους στην Πρέβεζα. Η Λ.Ε.Κ. με αντιπροσωπεία ανέλαβε να παραλάβει το Άγιο Φως από το αεροδρόμιο των Ιωαννίνων.
Ενημέρωση του Α.Σ Νικόπολη από την Λ.Ε.Κ. Πρέβεζας
Ενημέρωση -παρουσίαση - εκπαίδευση από στελέχη της Λέσχης Ελλήνων Καταδρομέων Ν. Πρέβεζας , σε αποστολή της ποδοσφαιρικής Ομάδας Α.Σ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ ,κατά την επίσκεψη τους στις εγκαταστάσεις της Λ.Ε.Κ., όπου και παρακολούθησαν μια γενική ενημέρωση για τις δράσεις της εθελοντικής ομάδας...
Συνεργασία Λ.Ε.Κ. με το King Baudouin Foundation
Με ιδιαίτερη τιμή και περηφάνια η Λέσχη Ελλήνων Καταδρομέων Ν. Πρέβεζας , ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με το King Baudouin Foundation κατόπιν επιλογής πρότασης της λέσχης για υλοποίηση προγράμματος δράσης. Μια συνεργασία μεγάλης βαρύτητας και διεθνούς κύρους.
Εκδήλωση εθελοντισμού από την Λ.Ε.Κ. στο 1ο Πρότυπο Γυμνάσιο
Σε μια πολύ ενδιαφέρουσα δράση με θέμα τον εθελοντισμό συμμετείχε η Λ.Ε.Κ. . Η δράση υλοποιήθηκε στο 1ο Πρότυπο Γυμνάσιο Πρέβεζας και πιο συγκεκριμένα στη Β΄ τάξη του σχολείου στο πλαίσιο του μαθήματος των εργαστηρίων δεξιοτήτων που διδάσκει η Όλγα Κουρεμένου.
Πρώτη εκδήλωση της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εθελοντικών Οργανώσεων Δασοπροστασίας Πυρόσβεσης
Πανελλαδικό μωσαϊκό πιστοποιημένου εθελοντισμού προσφοράς στον άνθρωπο και στο περιβάλλον η πρώτη εκδήλωση της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εθελοντικών Οργανώσεων Δασοπροστασίας Πυρόσβεσης για το 2024 στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης στο Δήμο Αργυρούπολης.